Pasja logo

Uszlachetnianie druków

Efekty specjalne

Nowoczesny sitodruk

Druk cyfrowy

Kreowanie wizerunku

Usługi introligatorskie

Pasja logo

Druk zabezpieczający

Warto wiedzieć


Banknoty są zabezpieczane technologią druku zabezpieczającego, ale to tylko przedsionek możliwości. Efekt zabezpieczający można wykorzystać znakując zawieszki na efektowny event, naklejki na urządzenia albo bilety tramwajowe, wejściówki na imprezę czy specjalne zaproszenia.
Zobacz inne efekty specjalne w druku: druk brokatowy, efekt lustra (metalizacja), efekt termoaktywny, efekt strukturalny, efekt światłoczuły, druk luminescencyjny, efekt zapachowy, efekt zmywalny.

Opis efektu – druk zabezpieczający

Druk zabezpieczający przeprowadzamy używając farby zabezpieczającej o błyszczącym wykończeniu, która w świetle ultrafioletowym staje się wyraźnie widoczna (np. w świetle testera do banknotów).

Możliwości druku zabezpieczającego

Technikę druku zabezpieczającego najczęściej stosujemy na powlekanych podłożach papierowych, tworzywach sztucznych, folii samoprzylepnej. Format pracy powinien być nie większy od B1: 70 x 100 cm.
Przykładowe zastosowania druku zabezpieczającego: zabezpieczenie biletów, druków firmowych, certyfikatów, zaświadczeń, naklejek, stickerów, bonów itp.

Wskazówki dla grafików

Miejsca zadruku farbą zabezpieczającą powinny być zdefiniowane jako osobny kolor w pliku finalnym. Farba może dochodzić do spadu, zwykle nanoszone są z jej pomocą symbole, znaki. Nie stosuje się jej na całą powierzchnię pracy. Plik nie powienien zawierać przejść tonalnych.

Wskazówki dla drukarzy

Drukarnie, które dostarczają nam prace do zadruku farbami zabezpieczającymi, prosimy o nie używanie proszku osuszającego.

?
Dziękujemy
Formularz zapytania
Imię i nazwisko *
Firma
Telefon *
Adres e-mail *
Treść zapytania *
Załączniki
PDF
Wciśnij przycisk albo przeciągnij pliki aby dodać załączniki (maks. 30MB)
    Chcę otrzymywać informacje o nowościach i promocjach. Zapisz mój adres e-mail.
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz.U.02.101.926 z późń. zm.). *
    * pola konieczne do wypełnienia