Pasja logo

Uszlachetnianie druków

Efekty specjalne

Nowoczesny sitodruk

Druk cyfrowy

Kreowanie wizerunku

Usługi introligatorskie

Pasja logo

Złocenie liquid metal

Warto wiedzieć


Efekt liquid metal otwiera nowe możliwości podnoszenia atrakcyjności druków przez metalizowanie wybranych fragmentów obrazu (napisy, logotypy, elementy grafki) bez użycia skomplikowanych narzędzi, jak w zwykłym hot-stampingu. Jeszcze nigdy złocenie nie było tak proste, a jednocześnie nie dawało tak wielu możliwości. Oprócz efektu wizualnej metalizacji, liquid metal tworzy na powierzchni atrakcyjną w dotyku relief (wypukłość) bez widocznych śladów przetłoczenia na rewersie zadruku. Od teraz luksus jest dostępny dla każdego.

Opis efektu

Najnowszy efekt liquid metal to wybiórcze, wypukłe lub płaskie metalizowanie powierzchni podłoża, które stanowi bardzo interesującą alternatywę do tradycyjnego złocenia (hot-stampingu). W odróżnieniu od tradycyjnych procesów nie następuje przetłoczenie podłoża i efekt ten nie pozostawia żadnych śladów na rewersie druku. Możliwe jest uzyskanie wypukłości do 0,7 mm grubości, co czyni ten efekt jeszcze bardziej atrakcyjnym wizualnie oraz dotykowo. Główne zastosowania do wizytówki, zaproszenia, dyplomy, opakowania, karty okolicznościowe.

Możliwości

Kolorystyka podstawowa:

 • złoto błyszczące lub matowe
 • srebro błyszczące lub matowe
 • efekt holograficzny (mieniące się barwy tęczy w zależności od kąta obserwacji)
 • stal narzędziowa
  Szersza paleta innych kolorów dostępna na zamówienie - prosimy o kontakt naszym biurem.
  Efekt wybiórczego metalizowania bardzo precyzyjnych linii i punktów z dodatkowym efektem 3D - w tym także możliwość tworzenia grafik rastrowych i kreskowych.
  Precyzyjna kontrola grubości warstwy "płynnego metalu" nie wymaga tłoczenia podłoża - rewers arkusza pozostaje bez śladu w odróżnieniu od tradycyjnego hot-stampingu.
  Szeroka gama podłoży do zastosowania: papiery od 150 g/m2, kartony, tworzywa sztuczne inne.

Technologia

Zastosowana w naszej firmie najnowsza technologia wykonywania efektu liquid metal pozwala na uzyskanie najwyższej jakości efektu wybiórczego metalizowania powierzchni bez użycia matryc jak w tradycyjnym hotstampingu.
Podłoża do złocenia liquid metal
Efekt liquid metal może być stosowany na podłożach papierowych od 150g, kartonach powlekanych i niepowlekanych, tworzywach sztucznych oraz wielu innych nietypowych takich jak: płyty szklane czy metalowe.

Wskazówki dla grafików

Wskazówki dla projektantów. Jak projektować?
Przede wszystkim należy pamiętać, że powszechnie nie zaleca się złocenia wybiórczego elementów cieńszych niż 0,4 mm w pozytywie oraz 0,6 mm w negatywie. Zalecana minimalna wielkość czcionki to 7 pkt. Możliwe jest złocenie obrazów rastrowanych - skontaktuj się z nami w celu pomocy przy przygotowaniu do druku prac nietypowych.

Wskazówki dla drukarzy

Jak przygotować?
• min. odległość złoconego obrazu od "łapek" to 10 mm (w sytuacjach specjalnych możliwość zmniejszenia do 6 mm) 
• min. marginesy boczne i górny: 5 mm 
• dla elementów złoconych musimy przygotować tzw. maskę (inaczej diapozytyw lub kliszę), w której elementy złocone muszą posiadać 100% wypełnienie. Maskę należy przygotować w osobnym pliku lub w tym samym pliku co projekt graficzny jako dodatkowy kolor. Najlepiej dołączyć plik z podglądem elementów złoconych nałożonych na projekt.

?
Dziękujemy
Formularz zapytania
Imię i nazwisko *
Firma
Telefon *
Adres e-mail *
Treść zapytania *
Załączniki
PDF
Wciśnij przycisk albo przeciągnij pliki aby dodać załączniki (maks. 30MB)
  Chcę otrzymywać informacje o nowościach i promocjach. Zapisz mój adres e-mail.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz.U.02.101.926 z późń. zm.). *
  * pola konieczne do wypełnienia