Pasja logo

Uszlachetnianie druków

Efekty specjalne

Nowoczesny sitodruk

Druk cyfrowy

Kreowanie wizerunku

Usługi introligatorskie

Pasja logo

Efekt termoaktywny

Warto wiedzieć


Efekt termoaktywny wyczarowuje coś, co było dotąd niewidzialne. Wystarczy przyłożyć na chwilę palec, postawić na zadrukowanej podstawce rozgrzany gorącym płynem kubek – druk termoaktywny plus, albo włożyć butelkę z etykietą do lodówki – efekt termoaktywny minus, aby zobaczyć nowe treści – grafikę albo tekst.
Zobacz inne specjalne rodzaje druku i efektów w PASJI: druk brokatowy, efekt lustra (metalizacja), efekt strukturalny, efekt światłoczuły, druk luminescencyjny, efekt zapachowy, efekt zmywalny, druk zabezpieczający.

Opis efektu – Druk termoaktywny minus

Naniesiona farba jest przezroczysta do chwili, kiedy temperatura spadnie poniżej 11 stopni Celsjusza. Poniżej tej granicy przybiera np. różowy odcień. Granica temperaturowa jest ustalana indywidualnie. Farba nie ukrywa całkowicie treści pod spodem, jest lekko transparentna. Granica aktywowania farby jest ustalana indywidualnie, tzn. w nieco wyższej lub niższej temperaturze.

Opis efektu – Druk termoaktywny plus

Farba w technologii druk termoaktywny plus, całkowicie ukrywa elementy pod spodem. Po osiągnięciu zadanej temperatury, np. 27 stopni Celsjusza, staje się transparentna i odsłania elementy, które zakrywała. Nigdy nie jest całkowicie przezroczysta. Podstawowy dostępny kolor tej farby to czarny, opcjonalnie dostępne są inne kolory, np. czerwony. Możemy regulować temperaturę, w której ujawnia się efekt.

Możliwości druku termoaktywnego

Typowe zastosowanie: podkładki i wafle pod gorący kubek lub szklankę, serduszka walentynkowe, które po rozgrzaniu ujawniają sentencje miłosne pod spodem, ulotki dotyczące leków przeciwgorączkowych, które zmieniają kolor po przyłożeniu np. do czoła gorączkującego dziecka, kartka świąteczna z życzeniami, które widać dopiero po przyłożeniu ciepłej dłoni do papieru. 
Druk termoaktywny wykonujemy na papierze, kartonie i folii.
Maksymalny format pracy: 70 x 100 cm.

Wskazówki dla grafików

Przygotowanie projektu prace z efektem termoaktywnym, wymaga stworzenia dodatkowego koloru bez przejść tonalnych, przeważnie nie zawierającego spadów, miejscowo.

Wskazówki dla drukarzy

Prosimy o kontakt – nie wszystkie rodzaje prac nadają się do druku z wykorzystaniem efektu termoaktywnego.

?
Dziękujemy
Formularz zapytania
Imię i nazwisko *
Firma
Telefon *
Adres e-mail *
Treść zapytania *
Załączniki
PDF
Wciśnij przycisk albo przeciągnij pliki aby dodać załączniki (maks. 30MB)
    Chcę otrzymywać informacje o nowościach i promocjach. Zapisz mój adres e-mail.
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz.U.02.101.926 z późń. zm.). *
    * pola konieczne do wypełnienia