Pasja logo

Uszlachetnianie druków

Efekty specjalne

Nowoczesny sitodruk

Druk cyfrowy

Kreowanie wizerunku

Usługi introligatorskie

Pasja logo

Bigowanie

Warto wiedzieć


Bigowanie jest celowym osłabieniem materiału, aby łatwo i bez przerwania można go było wielokrotnie zgiąć. Bez bigowania połączonego ze sztancowaniem, niemożliwe byłoby otrzymanie ładnej, estetycznej i równo zamykającej się np. teczki ofertowej.
Zobacz inne usługi introligatorskie w PASJI:
spiralowanie, perforowanie, listwowanie, sztancowanie-wykrawanie, rycowanie i nacinanie, tłoczenie i suchy stempel, falcowanie map.

Opis techniki bigowania

Bigowanie polega na osłabieniu materiału w wybranym miejscu, najczęściej przez przetłoczenie rowka w kształcie litery „u”. Dotyczy głównie podłoży o większej grubości. Dzięki bigowaniu precyzyjnie i bez kłopotu można w miejscu bigu zgiąć papier, tekturę lub tworzywo. Zależnie od produktu proces bigowania w PASJI odbywa się automatycznie lub ręcznie.

Możliwości bigowania

Przykładowe zastosowanie: ulotki, foldery, zaproszenia, kartki, składane wizytówki, okładki, teczki, menu. Bigowanie przeprowadzamy na automatycznej linii o maksymalnym rozmiarze arkusza 75 x 105 cm.

?
Dziękujemy
Formularz zapytania
Imię i nazwisko *
Firma
Telefon *
Adres e-mail *
Treść zapytania *
Załączniki
PDF
Wciśnij przycisk albo przeciągnij pliki aby dodać załączniki (maks. 30MB)
    Chcę otrzymywać informacje o nowościach i promocjach. Zapisz mój adres e-mail.
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz.U.02.101.926 z późń. zm.). *
    * pola konieczne do wypełnienia