Pasja logo

Uszlachetnianie druków

Efekty specjalne

Nowoczesny sitodruk

Druk cyfrowy

Kreowanie wizerunku

Usługi introligatorskie

Pasja logo

Efekt lustra (metalizacja)

Warto wiedzieć


Druk lustrzany to naniesienie specjalnej farby na podłoże, najczęściej tworzywo sztuczne, rzadziej karton, papier. Nadrukowane elementy całkowicie zakrywają to, co pod spodem.
Zobacz też inne często wykonywane przez PASJĘ specjalne rodzaje druku i efektów: druk brokatowy, efekt termoaktywny, efekt strukturalny, efekt światłoczuły, druk luminescencyjny, efekt zapachowy, efekt zmywalny, druk zabezpieczający.

Opis efektu - druk lustrzany

Druk lustrzany to technologia z wykorzystaniem srebrnej farby lustrzanej o wysokim połysku, która po nadrukowaniu na przezroczyste tworzywo sztuczne lub bezbarwną folię przezroczystą, daje efekt łudząco podobny do lustra. W druku lustrzanym z metalizacją, farba jest nanoszona z tyłu tworzywa. Efekt lustra jest widoczny z przodu – widzimy farbę przez tworzywo. Druk wykonujemy na całej powierzchni lub miejscowo, wybiórczo – selektywnie.

Typowe podłoża do druku lustrzanego: przezroczyste tworzywa sztuczne, bezbarwna folia samoprzylepna, niektóre gatunki papieru.

Możliwości efektu lustra

Przykłady zastosowania: okładki z tworzywa w brulionach, notesach, folderach, inserty do prasy, fronty kasetonów, automaty do gry, ekskluzywne kalendarze, wizytówki z tworzywa, opakowania np. na kosmetyki, alkohol, naklejki na samochody dla salonów samochodowych na wewnętrzną stronę szyby, naklejki lub bezpośredni druk na akrylowych lub szklanych płaskich elementach. Typowa wielkość pracy nie powinna przekraczać formatu 70 x 100 cm.

Wskazówki dla grafików

Przygotowując prace zawierające efekty druku lustrzanego, zwykle traktujemy ten kolor jako jednobitowy, nieprzejrzysty, ze standardowymi spadami bez przejść tonalnych.

Wskazówki dla drukarzy

Prace z drukiem lustrzanym wymagają uzgodnienia wielu aspektów, w pierwszym rzędzie używania proszku, spadów i naddatków. Prosimy o kontakt, chętnie doprecyzujemy szczegóły w zależności od podłoża druku.

?
Dziękujemy
Formularz zapytania
Imię i nazwisko *
Firma
Telefon *
Adres e-mail *
Treść zapytania *
Załączniki
PDF
Wciśnij przycisk albo przeciągnij pliki aby dodać załączniki (maks. 30MB)
    Chcę otrzymywać informacje o nowościach i promocjach. Zapisz mój adres e-mail.
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz.U.02.101.926 z późń. zm.). *
    * pola konieczne do wypełnienia